4 listopada 2022 r. na placu jednostki wojskowej przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku podczas uroczystego apelu płk Sławomir Kocanowski pożegnał się z żołnierzami. Odczytano też decyzję o jego odwołaniu. Dotychczasowy dowódca terytorialsów przekazał tymczasowe obowiązki dowódcy ppłk. Maciejowi Kłaczkowskiemu. To dotychczasowy zastępca płk. Sławomira Kocanowskiego.

W uroczystości przekazania obowiązków dowódcy wziął udział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. broni Wiesław Kukuła, dowódcy brygad OT, przedstawiciele: jednostek wojsk operacyjnych, komendanci służb mundurowych, Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce, litewskich Ochotniczych Sił Obrony Kraju, rodzina gen. Władysława Liniarskiego, kombatanci Armii Krajowej, władze województwa, samorządowcy oraz dyrekcja i uczniowie partnerskich szkół mundurowych.

Naszą szkołę reprezentowali kadeci z klas I i II OPW

Bogdan Nowicki

fot. Wojciech Szubzda, I PBOT, Bogdan Nowicki

Print Friendly, PDF & Email