Sportowe osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim

Aleksander Dziemiańczyk to uczeń klasy pierwszej Naszego Liceum oraz zawodnik hajnowskiego Kluby Sportowego Parkiet Hajnówka. Trenuje pod okiem trenera Pana Romana Sacharczuka

W sobotę 10 września 2022r. Aleksander na Lekkoatletycznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 woj. lubelskiego i podlaskieg na „Stadionie Zwierzynieckim” w Białymstoku dystans 2000 m pokonał w czasie 6: 10,05 zajmując pierwsze miejsce i zdobywając 3 punkty Systemu Sportu Młodzieżowego. Jest to nowy rekord życiowy Aleksandra, który pozwolił na start w Mistrzostwach Polski Młodzików.
Kolejna zawodniczka Klubu oraz uczennica klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego Gabriela Boszko – podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka zajęła 4 miejsce w biegu na dystansie 100 m z wynikiem 13,26.


Wyniki zawodów znajdują się na stronie internetowej:
/http://pozla.eu/…/2022/09/KomunikatMMM_2022_Bialystok.pdf

W sobotę 24 września 2022r. w urokliwych okolicznościach przyrody Aleksander ponownie wykazał się znakomitym wyczuciem taktyki biegu i umiejętnością walki na dystansie. Pomimo ciężkiej kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy, podczas występu w Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w Lublinie zebrał swoje siły i po wyczerpującym finiszu na mecie zameldował się na 5 pozycji, poprawiając swój rekord życiowy o 12 sekund. Jego obecny rekord na tym dystansie 5:58,91, jest też dziesiątym wynikiem w historii Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i rekordem Miasta Hajnówka w tej kategorii wiekowej.Film ze startu Aleksandra Dziemiańczyk można obejrzeć na stronie:https://www.youtube.com/watch?v=wiGGp58d5eU -czas nagrania 6: 27,30 do 6:35,47.

Wyniki zawodów znajdują się na stronie internetowej:
/http://pozla.eu/wp-content/uploads/2022/09/MPM_U18_Lublin_4047.pdf

Aleksander okazał się również bezkonkurencyjny na dystansie 3 km na terenie Radziwiłłowskiego Parku w Białej Podlaskiej, gdzie biegacze województw lubelskiego i podlaskiego rywalizowali o tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików w biegach przełajowych. Przy wspaniałej słonecznej pogodzie Aleksander od startu wyszedł na prowadzenie i na linię mety dobiegł z przewagą 22 sekund, nad drugim zawodnikiem. Jest to kolejny sukces naszego ucznia, który otrzymał tytuł Mistrza Makroregionu w biegach przełajowych.


Udział w zawodach odbył się w ramach zadania publicznego pt. wspierania i upowszechniania sportu w dyscyplinie lekka atletyka współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka. PG.526.16.2022

Autorem zdjęć jest Pan Roman Sacharczuk trener w Klubie Sportowym Parkiet Hajnówka. Dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć.

Print Friendly, PDF & Email