Halloween – przebierańcy, cukierki i zabawa.

Halloween wywodzące się z celtyckiego święta Samhain oznacza koniec lata, sezonu żniw i początek zimy. Według ich wierzeń 31 października dusze zmarłych przybywały na ziemię, aby znaleźć żywe ciała i „zamieszkać” w nich. Ludzie przebierali się w stare ubrania, chcąc w ten sposób odpędzić je od siebie.

Co roku w krajach anglosaskich głównie, dzieci i młodzież przebrani za czarownice, czarne koty, duchy i inne straszydła czy postacie z filmów uczestniczą w balach lub imprezach tematycznych. Inni odwiedzają domy swoich sąsiadów witając ich słowami „trick or treat” („cukierek czy psikus”/ „cukierek albo figielek”) a w zamian otrzymują cukierki.

W tym roku w szkole został zorganizowany konkurs na najlepszy damski i męski kostium halloweenowy. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć wampiry, dynię, kota, zombie, pielęgniarkę, wróżkę, Shreka i Hulka czy inne postaci kojarzące się z Halloween. Kolorystycznie dominowała czerń i pomarańcz.

W konkursie zwyciężyli: Angelika z klasy III a wystylizowana na zombie oraz Dominik z klasy I a w charakterystycznej masce tzw. Ghostface z filmu „Krzyk”. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu otrzymali cukierki. Poza tym wspólnie obejrzeliśmy krótkometrażowe horrory i graliśmy w gry halloweenowe na platfomie Kahoot i Quizizz.

Justyna Wasyluk

Print Friendly, PDF & Email