Warsztaty w Muzeum Wojska w Białymstoku

7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas I OPW, II OPW, II a, III a i IV b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wojska w Białymstoku, w którym wzięli udział w warsztatach „Oni i my”.

Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi wydarzeniami procesu odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie poznali losy najważniejszych postaci  biorących udział w działalności niepodległościowej oraz dyskutowali na temat miejsca wolności i niepodległości we współczesnym systemie wartości. Zajęcia zakończyły się wykonaniem projektów treści do Dziennika Muzealnego za pomocą techniki kolagrafii. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością dzięki czemu powstały niepowtarzalne plakaty.

Następnym etapem wycieczki były zajęcia sportowe  w parku trampolin zw. „Strefą Wysokich Lotów”, gdzie uczniowie pod okiem trenera aktywnie spędzili czas i przynajmniej częściowo spełnili swoje marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji.

Zakończeniem wycieczki było kino „Helios”, w którym uczniowie obejrzeli film z gatunku grozy pod tytułem „Uśmiechnij się”. Twórcy filmu zadbali, aby nikt z widzów się nie nudził, a ciarki pojawiały się na plecach. Horror „Uśmiechnij się” to dobra mina do gry złego i tytuł filmu godnego polecenia.

Sawicka, M. Sadowska, S. Dębowski
foto S. Sawicka

Print Friendly, PDF & Email