Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez PCK, w tym roku  rozpoczęła się 3 czerwca 2022r w Łodzi. Był to jej ostatni, centralny etap, do którego dostało się 16 najlepszych osób z każdego województwa. Aby znaleźć się  wśród  najlepszych,  musiałam wygrać 3 poprzednie etapy- szkolny, rejonowy i okręgowy.

Olimpiada  składała się  z dwóch części –  testu i prezentacji. Pierwszego dnia naszym zadaniem było napisanie testu składającego się ze 100 pytań, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru łącznie. Pytania obejmowały szeroki zakres materiału, odpowiedzenie na nie wymagało dużej wiedzy.


Następnego dnia czekała nas prezentacja swojej akcji przed komisją.  Każdy z uczestników losował numer, który określał kolej prezentacji. Przedstawienie swoich działań było stresujące i wymagało dużej pewności siebie. Spora konkurencja sprawiła, że  niestety nie udało mi się wygrać, ale mam nadzieję, że za rok pójdzie mi lepiej.

Sam pobyt w hotelu był przyjemny, pokoje wygodne, a  wyżywienie pyszne. Mieliśmy również możliwość zwiedzania ładnej okolicy. Atmosfera między uczestnikami była swobodna, nawiązałam nawet kilka nowych znajomości.

Serdecznie dziękuję Paniom Elżbiecie Szwed i Halinie Chilimoniuk za przygotowanie  mnie do Olimpiady oraz Pani Elżbiecie Mordań za wsparcie podczas wyjazdu.

Zachęcam każdego do brania udziału w tej Olimpiadzie!

                                                                       Joanna Wasiluk

Print Friendly, PDF & Email