W tym roku, już po raz piąty, odbyła się Olimpiada Statystyczna, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jest współfinansowana ze środków MEN.

Głównym celem Olimpiady Statystycznej jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży. Przebiega w trzech etapach: zawody szkolne, zawody okręgowe, zawody centralne. Do kolejnego etapu przechodzi trzech najlepszych uczniów, przy uzyskaniu minimum 50% możliwych do zdobycia punktów. Nagrody, które można otrzymać to m.in. indeks na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego, specjalistyczne publikacje książkowe, bony upominkowe.

5 listopada 2020 r. w zawodach szkolnych udział wzięli uczniowie klasy 3a: Julia Wrzosek, Kacper Kozłowski, Wiktoria Wakulińska, Maciej Bołbot, Agata Kłopotowska, Katarzyna Aleksiejuk.

Do etapu okręgowego, który odbył się 10 grudnia 2020 r., zakwalifikowali się: Maciej Bołbot, Katarzyna Aleksiejuk, Agata Kłopotowska.

Oto wyniki etapu okręgowego:

Maciej Bołbot – 25,3 punktów

Katarzyna Aleksiejuk – 39,0 punktów

Agata Kłopotowska – 39,2 punktów

Aby przejść do etapu centralnego potrzeba było 40 punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

Małgorzata Sadowska

Print Friendly, PDF & Email