Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych

Nasze liceum brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych. Nasza uczennica Katarzyny Aleksiejuk, zajęła 1 miejsce. Dyplom Laureata otrzymał również Dawid Kozar.

Celem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Olimpiada nie wymaga przygotowania matematycznego a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

Olimpiada została przeprowadzona 10-01-2020 r. na 4 poziomach trudności: Poziom 1 – edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), Poziom 2 – szkoła podstawowa (klasy IV-VI), Poziom 3 – szkoła podstawowa (klasy VII-VIII) oraz Poziom 4 – liceum ogólnokształcące (klasy I-III). Wszystkie testy olimpiady składały sięz 26 pytań.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego współzawodnictwa.

Koordynator szkolny olimpiady
Elżbieta Mordań

Print Friendly, PDF & Email