Drugiego marca w ramach obchodów Dnia Patronki odbył się w naszej szkole, uroczysty apel poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie. Został on przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Małgorzaty Leszczyńskiej.

Uroczystość ukazywała życie Marii Skłodowskiej, opowiadała o jej nastawieniu do nauki oraz wybitnych osiągnięciach, a także opinii współczesnych na jej temat. Nasi uczniowie: Magdalena Szulc, Dawid Kozar, Adam Zdanowski, Julia Wrzosek i Gabriela Borowik, przedstawili jej biografię w formie fabularyzowanych scenek. Członkowie Samorządu postarali się o to by informacje były przekazywane w sposób ciekawy i zrozumiały.

Występ zwieńczyła piosenka „Radioactive” w wykonaniu Katarzyny Drużby, Doroty Sztyler, Natalii Prokopiuk i Dawida Ruty, która wywołała entuzjazm i prośbę o bisy wśród słuchaczy.

Mamy nadzieję, że efektem tych działań będzie większa świadomość wśród uczniów jak nietuzinkową postacią była nasza patronka – a może nawet rozbudzenie u niektórych z nich zainteresowań naukowych.

Print Friendly, PDF & Email