Wystartował  Erasmus +

Międzynarodowy program wymiany uczniów !!!

Erasmus+ to program skierowany do uczniów i nauczycieli dofinasowany ze środków Unii Europejskiej. W latach 2019-2021 będziemy realizować projekt pt. „Równowaga między ekologią i ekonomią”, współpracując ze szkołami z Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Danii i Rumunii. Tematyka spotkań dotyczy ochrony środowiska, klimatu oraz zrównoważonego rozwoju. Koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Wappa. Wyjazdy za granicę dla uczniów są bezpłatne i obejmują: zakwaterowanie, transport, wyżywienie, ubezpieczenie, wycieczki, bilety i opiekę osób dorosłych. W projekcie może wziąć udział każdy uczeń naszego liceum, który jest zainteresowany tą tematyką i chce pomóc przy realizacji zadań.

Pierwsze spotkanie robocze odbyło się w dniach 2- 7 grudnia 2019r. w Ede w Holandii.

Oto wspomnienia Michaliny, Natalii, Magdy i Patrycji z pobytu w Holandii:

„Bardzo podobał mi się Amsterdam i zakupy tam. Jazda rowerem okazała się nieco męcząca. Zdziwił mnie też sposób jedzenia czyli obiad w porze kolacji. Trudno mi było się przestawić. Cieszę się, bo udało mi się nawiązać trochę nowych znajomości i zdobyć nową motywację do nauki angielskiego.”                                                                                              

Patrycja

„Na wyjeździe najbardziej podobała mi się wycieczka do Amsterdamu – wizyta w muzeum i zwiedzanie miasta. Oprócz tego ten wyjazd był dobrą szansą na spróbowanie swoich sił w rozmowie po angielsku.”

Magda

„Na początku grudnia ja, trzy moje koleżanki, pani Kasia i pani Justyna pojechałyśmy do Holandii z projektu Erasmus+. Każda z nas, oprócz nauczycielek, mieszkała u czterech różnych rodzin. Do szkoły codziennie dojeżdżałyśmy rowerami bez względu na pogodę. W trakcie pracy nad głównym tematem projektu znalazłyśmy czas na poznanie nowych ludzi z innych krajów. Nie zabrakło też ciekawych wycieczek. Najlepiej będę wspominać wyjazd do Amsterdamu. Byłyśmy w Rijksmuseum i Vondelpark, a potem miałyśmy czas wolny na zwiedzanie i zakup pamiątek.

Przez cały ten tydzień zobaczyłam jak wygląda życie w Holandii, poznałam kulturę tego kraju i spróbowałam potraw.”

Michalina

„Mieszkałam u rodziny holenderskiej, gdzie mogłam poznać ich codziennie życie, skosztować potraw i miło spędzić czas z nowymi znajomymi. Pomimo chłodu codziennie rano jeździłyśmy rowerami do szkoły gdzie odbywały się zajęcia, na których mogłyśmy pracować w grupie i zawierać nowe znajomości z osobami z różnych państw. Nie zabrakło również wycieczek. Najfajniejszy był wyjazd do Amsterdamu. Pojechaliśmy tam całą grupą pociągiem. W Rijksmuseum oglądałyśmy obrazy słynnych malarzy np. Rembrandta czy Vermeera. W czasie wolnym spacerowałyśmy po wielkim mieście, oglądałyśmy zabytki i robiłyśmy zdjęcia pięknym uliczkom.

Wyjazd bardzo mi się podobał. Dzięki niemu mogłam zwiedzić ciekawe miejsca, poznać tamtejsze zwyczaje oraz miłych i sympatycznych ludzi.” 

Natalia

Justyna Wasyluk – nauczyciel języka angielskiego

Print Friendly, PDF & Email