Odwiedził nas Tomasz Samojlik , biolog ,popularyzator przyrody oraz rysownik i twórca komiksów. Opowiedział nam o swojej pracy , między innymi odkryciach na terenie Podlasia, głównie Puszczy Białowieskiej, licznych zmianach na tych terenach do czasów dzisiejszych oraz celu w jakim tworzy komiksy. Tworzy je ,aby przekazać dzieciom jak zróżnicowany jest świat zwierząt.

Najbardziej rozpoznawalną serią  jest „Pompik”. Pokazuje ona życie rodziny żubrów z Puszczy Białowieskiej. Przybliżył nam również postacie z „Ryjówki przeznaczenia”. Powiedział nam o ryjówkach wiele zadziwiających faktów , między innymi to ,że potrafią w czasie zimy zmniejszyć całe swoje ciało włącznie z mózgiem, a na okres wiosenno-letni powrócić do wcześniejszych rozmiarów. Jeśli ryjówka nie je przez około 3 godziny może umrzeć z głodu.

Atmosfera spotkania była przyjemna i swobodna. Pan Samojlik żartował i zacierał granice między uczniami liceum a wysoko wykształconym mężczyzną. Jest bardzo interesującą i wesołą osobą. Mamy nadzieję ,że nie było to nasze ostatnie spotkanie z nim ponieważ, bardzo miło je wspominamy.

Wiktoria Grygoruk

Print Friendly, PDF & Email