Zamiast teorii będzie bardziej praktycznie. Nasza szkoła dzięki inicjatywie naszego informatyka – Anatola Szwed będzie mogła uczestniczyć w garch on-line, którą przygotowała firma Revas z Rzeszowa, uczniowie wcielą się w rolę przedsiębiorców.  Symulacja polega na tym, że uczniowie zarządzają przedsiębiorstwem w wybranej branży. Na początek  w naszej szkole uczniowie będą prowadzić  biuro podróży i w praktyczny sposób poznają tajniki prowadzenia takiej firmy.

Każdy uczeń wcieli się w rolę współwłaściciela biura podróży i będzie musiał podejmować szereg decyzji, z którymi na co dzień zmagają się właściciele biur podróży w realnym życiu. Elementem motywującym będzie możliwość konkurowania z biurami podróży prowadzonymi przez innych uczniów – kolegów z klasy. Zadaniem uczniów będzie analizowanie rynku w celu dopasowywania oferty swojego biura do wymagań klientów, monitorowanie działań konkurencji i zarządzanie biurem podróży w taki sposób, by nie tylko osiągać zysk, ale również utrzymywać na wysokim poziomie jakość świadczonych usług, a także zadowolenie zarówno klientów jak i swoich pracowników.

             Branżowe symulacje biznesowe w formie gry on-line będą bezpłatnie dostępne dla uczniów naszego liceum w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce, matematyki oraz zajęć pozalekcyjnych.

              Zaczynamy już w tym tygodniu. Więcej informacji o grze na stronie internetowej firmy Revas.

Zapraszam – Irena Dmitruk   

Print Friendly, PDF & Email