W piątek 8 listopada odbywały się w naszym liceum uroczystości związane z obchodami 101- szej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Najpierw wszyscy uczniowie razem z nauczycielami odśpiewali o godz. 11.11 czterozwrotkowy hymn narodowy. Była to druga edycja ogólnopolskiej akcji „Hymn dla Niepodległej ”.

        Następnie uczniowie klasy Ia i Ib złożyli ślubowanie na nowy sztandar szkoły. Po ślubowaniu głos zabrała Pani Dyrektor W. Januszkiewicz, mówiąc o tym, jak szczególną datą dla każdego Polaka jest 11 listopada oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego (W. Piwowarczyk i J. Wrzosek), które oficjalnie powitały uczniów klas pierwszych w „Polaku”. Ślubowanie poprowadził Pan B. Nowicki.

       Uroczystości uświetnił apel okolicznościowy przygotowany przez uczniów klasy Ia i Ib pod kierunkiem wychowawców (pani I. Dmitruk i K. Wakulińskiej). Młodzież uczciła bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

Irena Dmitruk

Print Friendly, PDF & Email