14 listopada, w ramach obchodów Światowego Dnia Origami, w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty oraz rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę wykonaną metodą origami.

Warsztaty rozpoczęła historia powstania tej wspaniałej, a jednocześnie wymagającej sztuki. Młodzież dowiedziała się o największym żurawiu będącym dziełem 800 członków japońskiej organizacji charytatywnej, którego rozpiętość skrzydeł wynosiła 81,94 m. Najmniejszym działem był również żuraw, który powstał z kwadratu 1×1 mm. Wykonawcą tego małego „cuda” był profesor Watanabe z Nigata University w Japonii. W Polsce na wyróżnienie zasługuje Dariusz Tlałka z Kęt, który wykonał, z papieru o wymiarach 4×3 mm, czapeczkę 3×1,5×0,5 mm.

Po teorii czas było na praktykę. Krótki instruktarz poprzedził pracę nad „pustą” sześcienną kostką. Precyzyjność, współpraca i cierpliwość zaowocowały pięknymi modułami. Do zabawy włączyła się również Pani Dyrektor, która wspierała grupy. Po warsztatach rozstrzygnięty został konkurs. A oto zwycięzcy:

I miejsce – Jula Wrzosek, Kasia Aleksiejuk z klasy II LO,

II miejsce – Magda Szulc z klasy III LO,

III miejsce – Wojtek Kaniewski z klasy II LO.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

Małgorzata Sadowska

Print Friendly, PDF & Email