W ramach obchodów 8o -lecia szkoły w październiku br. odbyły się warsztaty rozwoju i

 i kreatywności dla uczniów liceum przeprowadzone przez absolwenta szkoły Jakuba Szweda (rocznik 2007).

Jakub Szwed to artysta, trener, menadżer,  aktor, założyciel i członek zarządu Fundacji Sztukmistrze -największej ogólnopolskiej organizacji zajmującej się promocją i rozwojem sztuki nowego cyrku, w którym najważniejsza jest ludzka kreatywność i umiejętności, i w którym nie wykorzystuje się do pracy zwierząt, koordynator wielu wydarzeń artystycznych.

Warsztaty zostały poprzedzone spotkaniami Kuby( w ramach spotkań  młodzieży ze znanymi absolwentami liceum) z  uczniami ze wszystkich klas.

Po południu chętni do wzięcia udziału w warsztatach spotkali się na sali gimnastycznej,  aby przez godzinę zgłębiać naukę żonglowania.

Jakub oprócz działalności artystycznej jest też pedagogiem cyrku. W swojej pracy wykorzystuje żonglerkę jako metodę rozwoju kreatywności, umiejętności radzenia sobie z porażką oraz szybkiej analizy błędów w procesie poznawczym. Podczas  uczniów naszego liceum uczyło

się żonglerki trzema piłkami zwiększając swoją koordynację, rozszerzając kąt widzenia, a co może najważniejsze – bawiąc się przy tym świetnie!

Było to wspaniałe spotkanie młodych ludzi ze sztuką ruchu na poziomie zarówno amatorskim, jak

i profesjonalnym. Uczestnicy tych warsztatów poczuli rosnącą  motywację i inspirację, która unosiła się w powietrzu – wystarczyło tylko ją schwytać i już nigdy nie puszczać.

Print Friendly, PDF & Email