W piątek 20 września 2019 r. klasy IB i IIIA w ramach „Kawaleryjskich spotkań z historią” wybrały się do Nadleśnictwa Hajnówka. Spotkanie rozpoczęło się wykładem  Pani Anny Kulbackiej, Dyrektor Technikum Leśnego w Białowieży. Następnie udaliśmy się na Stadion Leśny, by obejrzeć widowiskowe pokazy konnej musztry paradnej i władania bronią białą kawalerii wojskowej. Pokaz został przygotowany przez  pododdział składający się z żołnierzy – strzelców konnych batalionu dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
            Wszyscy byli zachwyceni zaprezentowanymi umiejętnościami oraz dowiedzieli się wielu nowych, fascynujących rzeczy na temat swojego regionu i historii.  Dokładnie 80 lat temu przez naszą gminę wędrował swoim szlakiem bojowym Pułk 3 Strzelców Konnych., który najdłużej  ze wszystkich oddziałów polskich  stawiał czoła faszystowskiemu najeźdźcy.

Fot. M.S.

Print Friendly, PDF & Email