Finał XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej  został przeprowadzony w Tucholi. Wzięło w nim udział 112 osób (po 7 osób z każdego województwa). W ramach olimpiady mieliśmy mnóstwo atrakcji. Już pierwszego dnia odbyliśmy testowe jazdy najnowszymi modelami hybrydowych samochodów Toyoty. Drugiego dnia przygotowano nam długą wycieczkę po Borach Tucholskich, na której obejrzeliśmy tereny dotknięte klęską (bow echo 11.08.2017), a także krajobrazy tucholskich lasów. Wieczorem odbyliśmy długą dyskusję na temat owej klęski. Jeszcze tego samego dnia pisaliśmy test złożony z 50 pytań. Poziom okazał się być wysoki i niezwykle wyrównany. Niestety nie udało mi się dostać  do grona 10 laureatów, którzy następnego dnia brali udział w finale ustnym. Wszyscy zostaliśmy wyróżnieni ciekawymi nagrodami.Laureaci pojadą na wycieczkę na Cypr.

Dawid Kozar, klasa II LO

Print Friendly, PDF & Email