Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny KANGUR. W tym międzynarodowym konkursie biorą udział uczniowie z całego świata, również z Polski.

         Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

         W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

          W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

( informacje ze strony http://www.kangur-mat.pl/swiat.php)

          Tegoroczny konkurs odbył się 21 marca 2019r. Z naszej szkoły wzięło udział 13 osób. Mamy już wyniki konkursu:

I miejsce w szkole zdobył  Kozar  Dawid – 86 pkt. – wyróżnienie

II miejsce w szkole zdobyła Kłopotowska Agata – 60 pkt.,

III miejsce w szkole zdobyła Stulgis Katarzyna  – 56,75 pkt.      

                                                        GRATULUJEMY!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Print Friendly, PDF & Email