W sobotę 6 kwietnia 2019 r w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się etap okręgowy XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Udział wzięło 64 uczniów z województwa podlaskiego ,w tym trzech uczniów z naszej szkoły Agata Kłopotowska kl. I LO, Dawid Kozar kl. II LO  i Damian Stawarz kl. III LO.

W pierwszej części uczniowie pisali godzinny test wiedzy. Dwunastu najlepszych uczniów przeszło do etapu ustnego. Dawid Kozar  miał drugi wynik w województwie  i był wśród trzech najlepszych uczniów po  części pisemnej. Do części ustnej zakwalifikowało się 12 uczniów. Odpowiadali oni na 6 wylosowanych pytań ,zaś pozostali uczniowie, nauczyciele i Komisja przysłuchiwali się tym odpowiedziom .Pytania dotyczyły  bardzo rozległej wiedzy ekologicznej, przyrodniczej, badawczej, związanej z ochroną środowiska. Uczestnicy podawali swoje pomysły na rozwiązanie problemów z gospodarką śmieciami, hałasem komunikacyjnym, ociepleniem klimatu, zagospodarowaniem elektrośmieci, przywracaniem małej retencji, ograniczaniem pola elektromagnetycznego, rozprzestrzenianiem się gatunków inwazyjnych, niewłaściwymi  nawykami żywieniowymi, walkę ze smogiem, itd…

Województwo podlaskie  na etapie centralnym będzie reprezentować 7 uczniów.


Dawid Kozar za zajęcie IV miejsca w etapie okręgowym uzyskał prawo reprezentowania województwa podlaskiego w finale centralnym XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

To bardzo duży sukces Dawida!

Gratulujemy i trzymamy kciuki 🙂

Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali nagrody ufundowane przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.


Halina Chilimoniuk

Print Friendly, PDF & Email