Dnia 15 marca 2019 roku w Białymstoku w siedzibie Podlaskiego Oddziału Okręgowego  PCK w Białymstoku odbył się etap okręgowy XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczeń Dawid Kozar  z klasy II LO  zdobył I miejsce, został  laureatem etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PC i jest finalistą etapu centralnego (ogólnopolskiego). Dawid Kozar, jako laureat etapu rejonowego, w lutym i marcu przeprowadził akcję prozdrowotną pod hasłem “Jesteś tym co jesz?” dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 4 w Hajnówce,  I LO w Hajnówce oraz dla dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce.

W ramach kampanii prozdrowotnej przeprowadził i wykonał m.in.:

  • drogą elektroniczną i tradycyjną wśród uczniów wszystkich klas  naszej Szkoły  ankietę dotyczącą odżywiania,
  • gazetkę szkolną “Jesteś tym co jesz” dotycząca odżywiania młodzieży, uwzględniając wyniki ankiety i ich analizę,
  • prezentacje multimedialne we wszystkich klasach  Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Hajnówce,
  • zajęcia – sadzenie warzyw i kiełków roślin wraz z trzylatkami z Przedszkola nr 5
    w Hajnówce,
  • zajęcia ” I najmłodszy wie, co je” dotyczące odżywiania w grupie trzylatków
    z Przedszkola nr 5 w Hajnówce.

W czasie etapu okręgowego Dawid rozwiązywał test wiedzy. Suma punktów z oceny akcji promocyjnej i wyników z testu wiedzy  była najwyższa. Dawid Kozar laureat i finalista jako jedyny będzie reprezentować  Okręg Podlaski na etapie centralnym Olimpiady w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu, zapału , szczęścia  i  sukcesu  na etapie centralnym Olimpiady .

H.Ch.

Print Friendly, PDF & Email