14 marca 2019r. w naszej szkole odbyły się VII Obchody Światowego Dnia liczby Pi. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Nowoczesna matematyka”. W uroczystości brały udział następujące szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Hajnówce, Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Hajnówce, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce,  Szkoła Podstawowa Nr 4 w Hajnówce, Szkoła Podstawowa w Dubinach.

            Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 9:00 uroczystym przywitaniem gości przez panią dyrektor  Wiolettę Januszkiewicz. W obchodach brała udział pani Ewa Cieślik- naczelnik   Wydziału Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Hajnówce oraz nauczyciele matematyki z wyżej wymienionych szkół.

            Po części oficjalnej odbyły się warsztaty matematyczne, które przybliżyły historię liczby Pi, pokazały pasjonatów tej liczby, do których niewątpliwie należy Wiesława Szymborska. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poprzez rozwiązanie testu on-line  w  programie kahoot. Wyłonienie zwycięzców nastąpiło błyskawicznie. Uczniowie mogli poczuć się jak w teleturniejach telewizyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szyfry i kodowanie w Enigmie jak również wykonanie Origami.

            Kulminacyjnym punktem obchodów był „II Międzyszkolny Konkurs na Rozwinięcie Dziesiętne liczby PI”, którego uczestnicy przeszli z etapu szkolnego z najlepszym wynikiem w swoich szkołach. Patronat nad konkursem objął Starosta Hajnowski.

           Miło nam poinformować, iż tegoroczny konkurs był wyjątkowy pod względem  pobitych rekordów. Dotychczasowy rekord szkoły 216 cyfr po przecinku został pobity po 7 latach. Dokonały tego aż 4 osoby.

            Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu była zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Julia Nowak ze SP Nr 1 w Hajnówce uzyskując wynik 501 miejsc po przecinku. Gratulujemy pamięci i techniki zapamiętywania.

II miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała Oliwia Miszczuk SP 3 w Hajnówce z wynikiem 288 miejsc po przecinku,

III miejsce należy również do uczennicy SP 3 w Hajnówce Aleksandry Krajewskiej – 279 miejsc po przecinku.

W kategorii gimnazjalistów:

 I miejsce – Agata Daniłowicz SP 1 Hajnówka

II miejsce -Monika Matwiejuk SP 1 Hajnówka,

III miejsce – Michał Ginszt Dubiny.

W kategorii szkół średnich:

I miejsce – Agata Mikołajczuk ZSZ w Hajnówce, 229 miejsc po przecinku,

 II miejsce – Gabriel Artemiuk ZSZ w Hajnówce, 171 miejsc po przecinku,

III miejsce – Karolina Młynarek ZSO w Hajnówce, 129 miejsc po przecinku

 Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Tym którym nie udało się w tym roku, zapraszamy za rok! Zapraszamy również wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Wszystkim uczestnikom VII Obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i miłą atmosferę. Dyrekcji i  nauczycielom  gratulujemy tak zdolnej młodzieży. Uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej i III gimnazjalnej gorąco zapraszamy do kontynuowania nauki w naszym liceum.

            Dziękujemy firmie Karmel  za udzielenie nam wsparcia w postaci swoich produktów.

                                                                                                           Organizatorzy

Print Friendly, PDF & Email