W czwartek 28 lutego 2019 r. klasy I LO i III Gimnazjum pojechali na wycieczkę do Białegostoku, zorganizowaną przez Pana Romana Wnuczko – wychowawcę klasy III Gimnazjum oraz Panią Małgorzatę Leszczyńską – wychowawczynię klasy I LO.

Pierwszym punktem naszego programu był park trampolin „Strefa wysokich lotów”. Po przebraniu się w stroje sportowe wszyscy z energią weszliśmy na salę. Po krótkiej rozgrzewce – poprowadzonej przez naszych trenerów – zaczęliśmy „rozrabiać”. Każdy chciał skorzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się w parku. Wszyscy skakali i brali udział w zabawach zorganizowanych przez naszych trenerów. Największą furorę zrobiła poducha powietrzna, na którą można było skakać z różnych wysokości. Po godzinie skakania wszyscy byli wykończeni, ale szczęśliwi. Przebraliśmy się i pojechaliśmy dalej.

Następną atrakcją była strzelnica. Każdy z nas miał trzy tarcze i trzydzieści naboi. Po krótkim instruktażu, pod okiem specjalisty, przystąpiliśmy do strzelania. Wszyscy próbowali strzelić w środek, jednak udało się to tylko nielicznym. Porównywaliśmy nasze strzały między sobą i sprawdzaliśmy kto jest lepszy. Gdy wszystkim skończyły się naboje wyruszyliśmy do kina.

Kino znajdowało się w galerii Białej. Poszliśmy na film „Mój piękny syn”, który opowiadał historię młodego mężczyzny, który popadł w uzależnienie od narkotyków. W filmie pokazane było jak rodzice rozpaczliwie walczą o swoje dziecko, jak trudno jest porzucić ten nałóg i jak destrukcyjne są jego skutki. Film był bardzo pouczający, refleksyjny i wzruszający. Większości przypadł do gustu.

 Gdy wszyscy byli już w autokarze wyruszyliśmy w drogę powrotną, która bardzo szybko nam minęła. W Hajnówce byliśmy około 15.30. Wycieczka bardzo nam się podobała i wszyscy usatysfakcjonowani wróciliśmy do domu.

Julia Wrzosek I LO

Print Friendly, PDF & Email