Najlepsi z najlepszych !!! w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Dnia 14.12.2018 r. odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap rejonowy (przeprowadzony przez Oddział Rejonowy PCK w Hajnówce).

Uczestnicy olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania i przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. W konkursie uczestniczą uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół średnich w dwóch kategoriach wiekowych. Na każdym etapie konkursu (szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim) uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Naszą szkołę reprezentowali Kamila Witomska  z klasy III gimnazjum i Dawid Kozar z klasy II LO.

Laureatem został Dawid Kozar zajmując I miejsce w powiecie w kategorii szkół ponadginazjalnych, III miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zajęła Kamila Witomska.

Dawid Kozar będzie reprezentował nasz powiat na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, który odbędzie się 15 marca 2019 r. w Białymstoku.

Gratulujemy Dawidowi i opiekunce Szkolnego Koła PCK Pani Halinie Chilimoniuk. Życzymy powodzenia, trzymamy mocno kciuki.

E. Szwed

Print Friendly, PDF & Email