100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

 W czwartek, tj. 8 listopada br., klasa I A pod opieką wychowawczyni –PaniMałgorzaty Leszczyńskiej zorganizowała apel z okazji święta 11 Listopada.

 Uroczystość rozpoczęła się o 11:50 uroczystym odegraniem hymnu państwowego na klarnecie przez Magdę Ustyniuk.

Dokładnych informacji o tym, jak burzliwie układały się losy naszego państwa,    udzieliły nam  narratorki: Julia Wrzosek i Gabriela Borowik. Uczniowie oraz nauczyciele mogli również oglądać prezentację przygotowaną specjalnie na tę okazję. Za stronę multimedialną przedsięwzięcia odpowiadał Maciej Bołbot. W atmosferę tego momentu sprzed stu lat, gdy odzyskiwaliśmy wolność, wprowadził nas  film „Przystanek Niepodległość” oraz nagranie głosu Józefa Piłsudskiego.

W czasie apelu zostały wyrecytowane wiersze: „Starym szlakiem” Józefa Mączka, „Hymn Polaków na obczyźnie” Jana Lechonia, „Wieczorny apel” Mieczysława Kozara-Słobódzkiego oraz „Moja piosnka” Cypriana Kamila Norwida. Utwory te wydeklamowali: Elżbieta Bagińska, Patrycja Pakuła, Mateusz Podsiadlik, Weronika Piwowarczyk wraz z Małgorzatą Lewińską. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali przy akompaniamencie gitar, na których grali Natalia Prokopiuk z klasy pierwszej wraz z Konradem Pawlenko z klasy trzeciej, piosenki patriotyczne pt.: „Piechota” i „Kocham wolność”. Publiczności tak spodobała się odśpiewana wersja piosenki zespołu „Chłopcy z Placu Broni”, że uczniowie musieli zabisować.

 Czas minął nam w patriotycznej, podniosłej atmosferze. Była to wyjątkowa rocznica- stulecie odzyskania niepodległości. Klasa I cieszy się, że mogła w tym roku przygotować z tej okazji apel.

PREZENTACJA-11-LISTOPADA-MB-KK-PW-V2.9

Hymn odśpiewany o godz. 11:11

 

 

Print Friendly, PDF & Email