15 listopada 2018 r uczniowie klasy 2 LO kontynuując projekt “Puszcza i ludzie” pojechali wraz z opiekunami: panią Haliną Chilimoniuk i panią Grażyną Kuzyką oraz panią przewodniczką Lucyną Kojło do Białowieży. Wycieczkę zaczęliśmy od zajęć teoretycznych na temat przyrody jesienią. Dalsza część zajęć odbyła się w terenie. Pojechaliśmy autokarem na jedną z tras turystycznych. Na początku trasy zostaliśmy podzieleni na grupy, w których musieliśmy współpracować. Na trasie przydzielono nam zadania do wykonania, między innymi wymyślenie historii o Żubrze, który uciekł z hodowli i zamieszkał w Puszczy. Innym przykładem rywalizacji było własnoręczne przygotowanie perfum z roślin w lesie przez każdą z grup. Oprócz zabawy mogliśmy się nauczyć wielu nowych rzeczy. Podczas spaceru po lesie uczniowie dowiedzieli się jak przyroda zmienia się podczas jesieni. Poznaliśmy nowe gatunki grzybów, procesy życiowe roślin i przystosowanie zwierząt do nadchodzącej zimy. Na koniec wszyscy udaliśmy się do Pawilonu Edukacyjnego w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Na miejscu dowiedzieliśmy się o rocznym cyklu życiowym żubra, jego anatomii, sposobie odżywiania się oraz strukturze pokrewieństwa. Na koniec udaliśmy się na wystawę zdjęć pana Tomasza Czykwina. Są to przepiękne zdjęcia dzikich zwierząt – rysi. Pod zdjęciami umieszczone są krótkie teksty autora dające duże natchnienie oraz inspirację. Wycieczka był bardzo udana i wszyscy byliśmy z niej zadowoleni.
Gabriela Ciep
Sylwia Kondratiuk
zdjęcia :
Gabriela Ciep
 • Puszcza Białowieska
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
Print Friendly, PDF & Email