Dnia 4 października uczniowie klas 3gim, IIa i IIIa pod opieką p. Romana Wnuczko i p. Małgorzaty Sadowskiej wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Wyjazd zorganizowany został w związku z odchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten uczniowie rozpoczęli na Strzelnicy Sportowej „Kaliber”. Po zapoznaniu się z bronią i techniką strzelania każdy uczeń oddał 30 strzałów. Wyniki były imponujące: dobre skupienie i dużo strzałów w dziesiątkę. Po strzelnicy wybraliśmy się do kina na dramat wojenny „303. Bitwa o Anglię”. Film opowiedział nam o polskich pilotach tworzących Dywizjon 303. Widzieliśmy ich odwagę determinację i miłość do ojczyzny. Naszą wycieczkę kończyła wizyta w Muzeum Wojska. Przewodnikiem okazał się nasz absolwent Mateusz Budzyński. W ciekawy sposób przedstawił nam historię, a Wojtka przeobraził w dawnego woja. Wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenia.

 • sdr
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • bty
 • bty
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
 • dav
Print Friendly, PDF & Email