Jak co roku, 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Święto zostało zainicjowane przez Radę Europejską w 2001 roku i od tego czasu rośnie świadomość językowa wśród Europejczyków.  Bez wzglądu na wiek, płeć czy pochodzenie, dzielimy się doświadczeniami językowymi i kulturowymi. Jako że każdy wiek jest dobry na naukę języków, nauczycielki z naszej szkoły przygotowały dla nas wiele atrakcji. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy liczne quizy językowe oraz uczyliśmy się najdłuższych angielskich wyrazów.  Na korytarzach mogliśmy znaleźć flagi wszystkich państw oraz plakaty z ciekawymi zwrotami w wielu językach. Pani Katarzyna Androsiuk zagospodarowała kącik w szkolnej  wnęce, żeby pokazać nam czym nasi nauczyciele zajmują się w czasie wolnym, czyli tłumaczeniem książek z języka angielskiego na język polski. Przerwy umilały nam zagraniczne utwory, puszczane z radiowęzła. Z inicjatywy Pani Justyny Wasyluk, odbył się konkurs na rozpoznanie języków zagranicznych piosenek. Zadanie nie należało do najprostszych – mogliśmy znaleźć pozycje po fińsku, macedońsku czy szwedzku. Pomimo trudności, znaleźli się śmiałkowie, którzy podołali zadaniu. Nagrody, w postaci „5” z angielskiego i czekolady, otrzymali: Olga, Gabrysia, Oskar i Wojtek ( III LO); Marta ( II LO) oraz Ada (3 gim). Następny dzień, również nie pozwolił na nudę. Pani Anna Świętochowska – Badowiec zorganizowała „Konkurs pięknego czytania w języku rosyjskim”. Tutaj również maturzyści byli górą- pierwsze miejsce zajął Dawid, wygrywając słownik języka rosyjskiego.

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze. ” ‒ Frank Smith

Karolina III LO

Print Friendly, PDF & Email